CD bylo natočeno k dvojímu výročí Doležalova kvarteta. V roce 2017 jsme oslavili 45 let od založení souboru a v následujícím roce 15 let od předání jména současné generaci. Na CD jsme vybrali skladby, které Doležalovo kvarteto provázely už od jeho založení a k nimž máme obzvlašť vřelý vztah.

Dvořákův „Americký“ kvartet, který patří k nejhranějším skladbám našeho repertoáru, jsme natočili v novém nastudování podle Dvořákova rukopisu. K tomuto počinu nás inspiroval Günter Pichler (Alban Berg Quartet). Přistupoval totiž vždy s velkou pokorou k tištěné partituře, zatímco my jsme se na některých místech přikláněli spíše k české interpretační tradici. Právě tento rozpor nás přivedl ke studiu nejdůležitejšího pramene, tedy Dvořákova rukopisu. V něm jsme se ujistili, že tradiční česká interpretace má svoje opodstatnění. Objevili jsme však rovnež řadu odlišností, které jsou zapracovány do našeho nového nastudování.

Smyčcový kvartet Maurice Ravela patří k našim nejoblíbenějším. Skladbu nám s ohledem k našemu hudebnímu naturelu doporučila Natalia Prischepenko (Artemis Quartet) již v době našich studií na kurzech ve francouzské Provence. Hned po závěrečném koncertě masterclass jsme obdrželi pozvání na turné po Francii právě s tímto dílem.

Oba kvartety jsme natáčeli v jedinečném prostředí Dvořákovy síně Rudolfina v Praze.

Pokud máte o CD zájem, kontaktujte nás prosím prostřednictvím emailu.