POZOR, ZMĚNA TERMÍNU 2. KONCERTU!

2. koncert 1. ročníku festivalu Qu@rtet+ se přesouvá na 23. 4. 2021. Na koncertě zazní díla Josefa Myslivečka a Franze Schuberta, hostem Doležalova kvarteta bude violoncellista Jean-Guihen Queyras.

***

O festivalu Qu@rtet+

Při příležitosti blížícího se 50. výročí založení souboru zahajuje Doležalovo kvarteto svůj nový festival komorní hudby Qu@rtet+. 
Festival sestává ze 4 koncertů, které se budou konat na různých místech Prahy. Ambicí festivalu je dostat hudbu i na místa, kde nezaznívá tak běžně.
Hosty Doležalova kvarteta budou klavíristé Ivo Kahánek, Jan Bartoš a violoncellista Jean-Guihen Queyras. Vedle světového repertoiru zazní i kvartety Josefa Myslivečka, které soubor nahrál v roce 2020 poprvé na CD pro Supraphon. 
První koncert byl kvůli současné pandemické situaci vysílán online. Záznam zahajovacího koncertu 1. ročníku festivalu Qu@rtet+ můžete shlédnout na následujícím odkazu:

J. Mysliveček: Smyčcový kvartet G-dur, Op. posth. | W. A. Mozart: Klavírní koncert č. 12 A-dur, K 414 | M. Ravel: Smyčcový kvartet F-dur

Doležalovo kvarteto + Jan Bartoš – klavír

Kostel sv. Vavřince v Praze

***